Müügitingimused

Veebipoe look24.ee (edaspidi veebipood) omanik on TX24.ee OÜ (registrikood 14884385), asukohaga Vana-Kandi tee 1, 61404 Tartu.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest (www.look24.ee) kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kõik veebipoes müüdavate kaupade hinnad on eurodes.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist (sh ka kauba kogusest, kaalust ja mõõtmetest). Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Kauba kättesaamine on võimalik ka Müüja kauplusest ja/või laost, sel juhul kättetoimetamise tasu ei lisandu.

Toodete info on esitatud veebipoes vahetult kauba juures. Ostja kohustub veebipoe look24.ee kasutamisel arvestama, et kauba juures näidatud fotod on illustratiivsed ja võivad mõnevõrra kauba tegelikust väljanägemist erineda, samuti muu kuvatud informatsioon täidab eelkõige üldist teavitamisvajadust ning võib mis tahes ajahetkel muutuda. Toote täpsema ja täielikuma teabe (sh selle tehniliste omaduste ja välimuse kohta) saamiseks on ostjal võimalik müüjaga ühendust võtta läbi veebipoe e-posti aadressi info@look24.ee.

Juhul kui pärast müügilepingu sõlmimist selgub, et ostja poolt ostetud kaup müüja laos puudub ja seoses sellega muutuvad tarne tähtaeg, teavitab müüja ostjat kauba uuest tarne tähtajast. Juhul, kui ostja ei ole tarne tähtaja pikenemise tõttu kauba ostmisest huvitatud, on Ostjal õigus müügilepingust taganeda. Müüja ei kanna vastutust kauba tarnimisega seotud viivitusest tekkinud kahju eest.

Juhul, kui kauba kohaletoimetamise, üleandmise viivitus või muu arusaamatus on tingitud ostja sisestatud andmete ebatäpsusest, siis ei ole ostjal õigust müügilepingust taganeda.

Enne kauba vastuvõtmist ja või kättesaamist (kui tarneviisiks on valitud kuller või pakiautomaadid) peab ostja kauba pakendi hoolikalt üle kontrollima, kui tegemist on füüsilise kahjustusega tuleb sellest teha pilt ja teavitada Müüjat 1 tööpäeva jooksul pärast kauba kättesaamist e-posti aadressil info@look24.ee. Kauba vastuvõtmisel ja pakendi kahjustustest mitteteatamisel loetakse kaup ostja poolt nõuetekohaselt kätte toimetatuks. Ostjal on õigus kahjustatud kaupa mitte vastu võtta.

Ostja poolt tasutud summa tagastamise tähtaeg pikeneb kauba tagastamisega tekkinud viivituste võrra.

Müüja ei vastuta ostja süül tekkinud kauba kahjustuste eest või kahjustuste eest, mis on tekkinud Ostja poolt kauba mittesihipärasest kasutamisest.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:

Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Makseid vahendab Montonio Finance OÜ. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Müügileping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest veebipoe arvelduskontole.

Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio Finance OÜ-le

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Veebipoe omanikul on õigus ilma sellest ostjat eelnevalt teavitamata igal ajal muuta kaupade hindu. Juhul kui müüja on muutnud hindu peale arve tasumist ostja poolt, siis tarnitakse ostjale vastavad kaubad arvel märgitud hindadega. Juhul kui hind muutub arvel toodul soodsamaks ei ole ostjal õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Läti, Leedu

Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud: DPD pakiautomaadid, DPD kuller, Itella Smartpost pakiautomaadid, Itella Smartpost kuller.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 1-2 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine 2-5 kalendripäeva jooksul.

Erandlikel juhtumitel on veebipoel õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.
NB! Olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla, vastavad tooted ja teenused tuleb sellisel juhul loetleda ning need peavad vastama võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise vabas vormis avaldus ning saata see e-posti aadressile info@look24.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Ostja tasub kauba tagastamisega seotud kulud, välja arvatud juhtudel kui kaup ei vasta veebipoe look24.ee e-poes kirjeldatule.

Ostja poolt tagastatav kaup peab olema komplektne ja originaalpakendis (originaalpakend ei tohi olla kahjustatud/rikutud) ja samuti sisaldama kõiki esialgu kauba komplektis olnud tooteid, sealhulgas lisatarvikud. Pakendil ei tohi olla võõraid silte (hinnasilte jne). Kui kaup on ostetud kampaania raames või kui kaubaga anti kaasa veel mingi kaup, siis on ostja kohustatud tagastama kogu soetatud komplekti, sealhulgas kauba ja muud kaubad.

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup/kaubad, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinda.

Pretensioonide esitamise õigus

Kui ostjal on veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirjaga aadressile info@look24.ee. Kui ostja ja veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kaupa kohale toimetada.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.